Schronisko - Hala Szrenicka

Schronisko – Hala Szrenicka

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć nartostrady w Szklarskiej Porębie, które znajdują się niedaleko naszego pensjonatu. Mowa oczywiście o SkiArena Szrenica – zespół nartostrad na stokach Szrenicy i Łabskiego Szczytu. Odległość pomiędzy naszym Pensjonatem, a stokiem to zaledwie 850 m (pieszo ok. 15 min/samochodem ok. 5 min).  Jeżeli ktoś nie dysponuje własnym sprzętem narciarskim czy snowboardowym w pobliżu znajduje się wiele wypożyczalni, w których znajdziemy interesujący nas sprzęt. U nas natomiast znajdziecie Państwo miejsce by go przechować i wysuszyć.

SudetyLift oferują kilka tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności dadzą wiele satysfakcji zarówno tym doświadczonym, jak i początkującym narciarzom. Dziś właśnie postaramy się przybliżyć trasy dla początkujących.

 • Łatwe:
  • Puchatek,
  • Hala Szrenicka
 • Trudne i średniotrudne:
  • Lolobrygida,
  • Śnieżynka,
  • Bystra,
  • Hala pod Łabskim
 • Bardzo trudna:
  • FIS.
Wyciąg górny - Szrenica II

Wyciąg górny – Szrenica II

Najłatwiejsze dostępne trasy to: Puchatek oraz Hala Szrenicka. By pozjeżdżać sobie tylko z Puchatka wystarczy skorzystać  z wyciągu SZRENICA I – SEKCJA I.

Nie jest on najszybszym z wyciągów, ale jest najczęściej otwarty. Sama długość Puchatka to 1470 m, a w zależności od pogody mogą trafić się „twarde” miejsca do lądowania.

Ciekawym rozwiązaniem jest wjazd wyciągiem SZRENICA II – SEKCJA II i dostanie się do Hali Szrenickiej. Jej długość 650 m w połowie znajduje się schronisko w którym można chwilę odpocząć, a sprawne przemieszczanie się „w górę” zapewniają orczyki HALA SZRENICKA I i HALA SZRENICKA II.

 

Orczyk na Hali Szrenickiej

Orczyk na Hali Szrenickiej

Tutaj można znaleźć chwilę wytchnienia. Bardzo często zdarza się że kolejki do tych orczyków są znacznie krótsze niż do pozostałych wyciągów.

Niestety by wrócić musimy skorzystać z trudniejszej trasy (Lolobrygida), która jest jedną z dłuższych, a początkujący czasem będzie musiał pozsuwać się „pługiem” by bezpiecznie zjechać na sam dół. Dodatkowo na stronie SkiArena Szrenica znajdują się aktualne informację na temat czynnych wyciągów i pogody panującej na stokach. Dostępna jest również kamera online, na której można podejrzeć aktualną kolejkę do wyciągu 🙂

Wkrótce udostępnimy więcej informacji na temat pozostałych tras.

W przypadku pytań zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji: info@martin-szklarska.pl

 Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Trasy Puchatka

Trasy Puchatka