Tym razem postanowiliśmy przedstawić Państwu Stok SKI & SUN Świeradów-Zdrój, który znajduje się jedynie 20 km od Szklarskiej Poręby.

Droga do Świeradowa z naszego Pensjonatu jest bardzo prosta. W razie problemów zawsze chętnie podpowiemy jak i którędy należy tam dojechać.

Gondole

Świeradów Zdrój Stok

Czym różni się Stok SKI & SUN Świeradów-Zdrój od nartostrad znajdujących się w Szklarskiej Porębie ?

Stok SKI & SUN Świeradów-Zdrój jest znacznie trudniejszą trasą od Puchatka (większe nachylenie stoku), dlatego musimy pamiętać o tym, że dla początkujących narciarzy może nie być  dobrym pomysłem.

W Świeradowie znajduje się jedna trasa o długości 2 171,10 metrów. Dużym atutem ośrodka SKI & SUN w Świeradowie jest nowoczesny wyciąg z gondolami, które są znacznie wygodniejsze od standardowych wyciągów. 8-osobowe gondole są  w stanie wywieźć w ciągu godziny 2400 osób, dzięki czemu nie trzeba czekać w długich kolejkach na ponowny wjazd.   W Świeradowie bardzo często dostępna jest  tzw.  opcja „Nocnej jazdy” – stok jest bardzo dobrze oświetlony, a widok z gondoli na miasto przepiękny. Wjazd i zjazd gondolą zajmuje ok. 20 minut.

Pod samym ośrodkiem SKI & SUN znajdziemy oczywiście wypożyczalnie zarówno sprzętu narciarskiego jak i snowboardowego, w których każdy znajdzie interesujący go sprzęt. Aby złapać chwile oddechu w przerwie pomiędzy zjazdami możemy się udać na coś ciepłego do znajdujących się przy stoku restauracji/barów.

Ośrodek SKI & SUN zapewnia także swoim klientom znajdujący się blisko stoku duży, darmowy parking (stan na początek roku 2017).

Będąc w Szklarskiej Porębie zapewne warto wybrać się na stok SKI & SUN w Świeradowie. Podobnie jak Ski Arena Szrenica zadowoli najbardziej wybrednych  miłośników białego szaleństwa.

Wszystkie informacje dotyczące SKI & SUN w Świeradowie znajdą Państwo na stronie skisun.pl.

(fot. źródło: skisun.pl)